На вниманието на завършващите право

Както знаете, тези от Вас, които са завършили 5-ти курс на специалност „Право“ и през учебната 2016/2017 г. полагат държавни изпити, са настанени до 31.12.2016 година. Спрямо ППСОСУ имате право да използвате общежитие до първа дата на държавна изпитна сесия, съгласно учебния план, но поради обявеното в момента трайно наличие на свободни места в общежитията на Университета, Комисията по настаняване взе решение да Ви предостави възможност да удължите настанителния си период до 20.07.2017 година.

За да удължите престоя си е необходимо:

⇒ да представите заверена студентска книжка в офиса на Комисия по настаняване;

⇒ да попълните на място допълнителна молба по образец на хартиен носител;

След изтичате на удължения настанителен период, всички живущи следва да освободят заеманите от тях стаи в 10-дневен срок. Тези от Вас, които са ползвали предоставената възможност да живеят в общежитие до 20.07.2017 г., няма да имат право на други удължавания.

От 01.01.2017 година останалите на общежитие заплащат самостоятелно пълния размер на държавната субсидия, както и пълния размер на изразходваните консумативи, тъй като вече няма да получават държавна субсидия за това.