ЗА СТУДЕНТИ ПЛАТЕНО ОБУЧЕНИЕ

Съгласно Заповед №РД19-214/30.06.2017 на Ректора на Софийски университет, освен студенти в редовно обучение – държавна поръчка, в настанителната кампания ще могат да участват и студените в редовно обучение – платена форма.

Регламентиращите условия и реда за настаняване на студентите за следващата учебна година, както и описаните сроковете за подаване на документи и сроковете, в които да се извърши физическото настаняване на студентите, важат и за студентите в платена форма на обучение.

Нужните документи остават същите, а именно:

⇒ снимка в паспортен формат; заявленията подадени със снимка, която не е във формат за документи ще бъдат отхвърляни, а подателите им няма да вземат участие в класацията;

⇒ акт за раждане (копие или оригинал), ако се настанявате за първи път;

⇒ бележка от психодиспансер или психиатричен кабинет (психиатър), удостоверяваща, че студентът не страда от психично заболяване, бележката трябва да е издадена не по-късно от 6 месеца от датата на кандидатстване за общежитие.

Класацията за настаняване на новоприетите студенти, както и студентите от горен курс ще бъде обявена на 17.09.2017, като сроковете за настаняване на класираните са както следва:

⇒ горен курс:

⇒ на 18.09 и 03.10 се настаняват студенти от ЮФ, ФХФ и ИФ;

⇒ на 19.09 и 04.10 се настаняват студенти от ФКНФ, ФЗФ, ФЖМК;

⇒ на 20.09 и 05.10. се настаняват студенти от ФМИ;

⇒ на 21.09 и 06.10. се настаняват студенти от ФСЛФ, ГГФ и МФ;

⇒ на 22.09 и 09.10. се настаняват студенти от БФ и ФФ;

⇒ на 25.09 и 10.10. се настаняват студенти от ФНПП, СтФ, БогФ и ФП.

⇒ новоприети студенти:

⇒ на 26.09 и 03.10 се настаняват студенти от ЮФ, ФХФ и ИФ;

⇒ на 27.09 и 04.10 се настаняват студенти от ФКНФ, ФЗФ, ФЖМК;

⇒ на 28.09 и 05.10. се настаняват студенти от ФМИ;

⇒ на 29.09 и 06.10. се настаняват студенти от ФСЛФ, ГГФ и МФ;

⇒ на 30.09 и 09.10. се настаняват студенти от БФ и ФФ;

⇒ на 02.10 и 10.10. се настаняват студенти от ФНПП, СтФ, БогФ и ФП.

Това, което студентите платена форма на обучение трябва да знаят е, че всеки месец заплащат, освен редовен наем и консумативи, дотация, която е в размер 1.10 лв. на ден, тъй като държавата не субсидира престоя им в общежитие.

Пълния текст на Заповедта можете да прочетете тук.

В случай че имате въпроси, можете да се свържете с нас чрез някой от начините, описани в секция „Контакти“ на нашия сайт. Ние ще се радваме да Ви помогнем!

Тук сме за Вас!